Nju mobile abonament haczyki

2736
Nju mobile abonament haczyki

Nju mobile, jak chyba każda marka, firma czy operator, posiada swoje słabe i mocne strony. Pamiętajmy jednak, że marka ta jest dość młoda, może popełniać pewne błędy, ważne jednak, aby wsłuchała się w głos klientów i na tych błędach się uczyła. Istnieje jednak kilka haczyków, które szkoda, że zostały zastosowane, bo niestety nie świadczą one o firmie zbyt dobrze.

Wady Nju mobile

 1. Prowadząc działalność gospodarczą nie ma możliwości, aby wrzucić telefonii abonamentowej w koszty. Oferta Nju Mobile jest przeznaczona raczej dla klientów indywidualnych. Istnieje jednak sposób, aby to obejść, można zastosować ofertę prepaid i brać fakturę za każde doładowanie. Wtedy faktura zostaje wystawiona jest przez firmę, która współpracuje z Nju Mobile i obsługuje doładowania. Ale przecież nie o to w tym wszystkim mi chodzi. Powinna być możliwość normalnego otrzymania faktury za usługi.
 2. Problematyczna aktywacja numerów na początku istnienia (problemy te powinny już zostać rozwiązane), często występowały też błędy w naliczaniu opłat za usługi itp.
 3. Nju Mobile pozwala wyłączyć wszystkie usługi dodatkowe, między innymi zablokować możliwość wysyłania Premium SMS oraz otrzymywania spamu na przykład od firm, które organizują konkursy. Jak się okazuje filtry zastosowane przez operatora nie są szczelne. Czasami więc pomimo blokady otrzymujemy niechciane wiadomości.
 4. Zbyt częste SMS-y, które przypominają o konieczności zapłaty faktury, przychodzące nawet wtedy, gdy dokona się już płatności.
 5. Są miejsca, gdzie nie ma zasięgu (a inni operatorzy mają).
 6. Na początku brak możliwości zamówienia karty nanoSIM. W późniejszym czasie karta była już dostępna, ale niestety za dość wysoką opłatą – 25 złoty.
 7. Naliczanie drobnych kwot – zazwyczaj są to kwoty rządu kilku złotych więc większość osób zastanawia się czy z racji np. 2 złotych opłaca się składać reklamację.
 8. Wysoki koszt połączenia z konsultantem z biura obsługi klienta – wcześniej opłata za połączenie wynosiła 5 zł za połączenie, niezależnie od tego, czy uda się połączyć z doradcą i czy problem zostanie rozwiązany. Opłata doliczana była do faktury. Obecnie nalicza się 19 groszy za minutę połączenia z infolinią, przy czym nie zapłaci się więcej niż 5 zł niezależnie od czasu trwania połączenia.
 9. Długi czas rozpatrywania zgłoszeń i reklamacji.
 10. Rozmowy z zagranicy oraz połączenia/SMS-y na numery specjalne są dodatkowo doliczane do faktury.
 11. Nju Mobile oferuje umowę na czas nieokreślony, musimy jednak uważać, jeśli nie wybierzemy e-faktury, dopłacimy aż 200 złotych.

Oferta pełna zagadek

Nju Mobile posiada niewątpliwie pewne wady, ale ma też wiele zalet i wydawałoby się całkiem dobrą ofertę. Marka oferuje coraz to więcej nowych rozwiązań. Wydaje się, że próbuje się cały czas dostosować ofertę pod klienta i wyjść mu naprzeciw. Oferowane pakiety są dość interesujące, firma inwestuje w marketing i stara się ciągle ulepszać swoją ofertę. Z pewnością są jednak rzeczy, które należałoby poprawić lub zakomunikować bardziej wprost, gdyż wiele haczyków znajdujących się w ofercie budzi u klientów coraz to więcej wątpliwości.

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 1]