Nju mobile z rachunkiem – haczyki

2509
Nju mobile z rachunkiem - haczyki

Nju mobile to marka telefonii komórkowej, która działa w ramach sieci Orange. Markę tą znamy na polskim rynku od 2013 roku. Wybiera ją wielu klientów, a marka oferuje usługi zarówno na kartę jak i usługi abonamentowe. Nju mobile jest marką rozpoznawalną przez postać animowanego ziemniaka, który występuje w reklamach nju- jest to wersja australijskiego Mr. Pipika, o zmienionym kolorze (z zielonego na żółty).

Czym wyróżnia się nju? Zrezygnować z usług abonamentowych w nju można w dowolnym terminie- umowy są bezterminowe i można je zakończyć wtedy, kiedy ma się na to ochotę. Początek roku 2020 przyniósł marce nju aż 1 milion zadowolonych klientów, czym pochwaliła się firma Orange. Marki uczciły ten fakt- z tej właśnie okazji każdy klient mógł wykorzystać pakiet 1 GB Internetu. Marka nju miała docelowo trafiać do jak najmłodszego klienta, jednak statystyki pokazują, iż głównymi klientami sieci nju są osoby w przedziale wiekowym 31-45 lat.

Oferta nju mobile 2020

Nju to oferta komórkowa na kartę oraz na abonament, a do tego także Internet i usługi dodatkowe. Jak wygląda oferta abonamentowa nju?

Abonament w tej sieci można mieć solo (samodzielnie, osobno) lub w parze- z małżonkiem, koleżanką, dzieckiem.

Abonament solo obejmuje 3 pakiety:

– za 19 zł/ miesiąc- rozmowy bez limitu, smsmy i mmsy odpowiednio za 9 i za 19 gr, na start 1 GB internetu, im dłużej jest się w sieci, tym więcej gigabajtów za tą cenę- po roku 2,5 GB, po 2 latach- 3 GB,

– za 29 zł/ miesiąc- rozmowy, smsy i mmsy nielimitowane, 10 GB internetu na start, po pół roku 20 GB, po 2 latach- 30 GB,

– za 39 zł/ miesiąc- rozmowy, smsy i mmsy nielimitowane, 20 GB internetu na start, po pół roku 40 GB, po 2 latach- aż 60 GB internetu.

Umowy abonamentowe w nju są zawierane bezterminowo, można je wypowiedzieć w dowolnym i dogodnym dla klienta momencie.

W nju abonament można wziąć także w parze z kimś. Oferta ta polega na tym, iż do podanych powyżej pakietów trzxeba doliczyć dodatkowe 9 złotych za nowy numer. To bardzo opłacalne, gdyż np. w ofercie za 29 złotych + 9 złotych za nowy numer, obie osoby płacą za usługi jedynie po 19 złotych, a w tym otrzymują 10 GB internetu do podziału (po pół roku już 20 GB, po 2 latach 30 GB). Oczywiście rozmowy, smsmy i mmsy są darmowe i nielimitowane.

Nju to także oferta usług prepaid, czyli na kartę. Mamy tu do wyboru opcje miesięczne lub dzienne. Jeśli wybierzemy ofertę dzienną, możemy liczyć na nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy oraz od 250 do 750 MB internetu za jedyne 1,2 złotego lub 9 GB internetu za 9 złotych w ramach 31 dniowego pakietu internetowego.

Oferta miesięczna jest dostępna w 2 wariantach:

– za 19 złotych- rozmowy bez limitu,

– za 29 złotych- rozmowy, smsy i mmsy bez limitu, 10 GB internetu na start, po roku 25 GB, po 2 latach- 30 GB.

Oferta nju to także internet mobilny. W ofercie internetu za 29 złotych miesięcznie mamy na start 40 GB internetu, a po roku już 100, zaś po 2 latach nawet 120 GB. Im dłużej jesteśmy w nju, tym więcej zyskujemy- taka jest główna idea marki, która ma przyciągać klientów na dłużej.

Nju mobile- haczyki w ofercie

Wybierając ofertę telefonii komórkowej, także nju, warto czytać uważnie wszelkie umowy czy regulaminy. Często pozwala to uniknąć jakichś rozczarowań, a dobre zapoznanie się z tym, co napisane jest zwłaszcza drobnych druczkiem to bardzo ważna kwestia.

Jeśli np. prowadzimy własną firmę i chcemy sobie wrzucić w koszty telefonię abonamentową, nie mamy w nju takiej możliwości. Oferta nju jest ofertą stricte skierowaną do klienta indywidualnego, jednakże są sposoby, by trochę to obejść. Jeśli komuś się chce, może np. wybrać ofertę prepaid i brać sobie fakturę na każde doładowanie konta.

Inny haczyk to chociażby to, iż nju oferuje umowę na czas nieokreślony, musimy jednak uważać, jeśli nie wybierzemy e-faktury, dopłacimy aż 200 złotych.

Na co uważać w nju mobile 2020?

Osoby mające jakiś czas styczność z siecią nju mobile widzą sporo wad w codziennym użytkowaniu telefonii. Jedną z nich jest chociażby dość długi czas rozpatrywania wszelkich reklamacji w nju. Inni narzekają zaś na wysoki koszt za połączenia z konsultantami sieci nju- obecnie nalicza się 19 groszy za minutę połączenia z infolinią. Są także klienci, którzy uskarżają się na naliczanie drobnych kwot przez sieć za drobne, ale często niezamawiane usługi.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]