Nju mobile zasięg, czyli co warto sprawdzić przed podpisniem umowy

2384
zasięg w sieci Nju mobile

Nju mobile zasięg

Podstawową kwestią, którą rozpatrujemy podczas wyboru operatora komórkowego jest konkurencyjna cenowo oferta oraz zasięg. Co poza ofertą i dostępnością wymarzonego telefonu komórkowego warto sprawdzić? Na pierwszym miejscu powinna zostać postawiona dostępność usługi. W jaki sposób weryfikować zasięg danej sieci komórkowej w naszym miejscu zamieszkania?

Operatorzy komórkowi  unikają brania odpowiedzialności za niedostępność usługi na jakimś konkretnym obszarze. Usługa mobilna charakteryzuje się tym, że klient może z niej korzystać w innym miejscu więc fizycznie dostawca świadczy przedmiot zawartej umowy.

W nju mobile problemy z zasięgiem mogą dotyczyć zaledwie 1% powierzchni Polski.  99% jest pokryte siecią komórkową o różnych możliwościach. Tym samym rozróżniamy trzy rodzaje zasięgu usług mobilmych:

  1. GSM/EDGE – sieć drugiej generacji (2G) bazująca na technice cyfrowej, dostępna od 1996r. w Polsce służy przede wszystkim do przesyłania głosu, udoskonalenia pozwoliły jednak korzystać z przesyłu danych.
  2. UMTS/HSDPA – telefonia trzeciej generacji (3G) zaprojektowana została jako platform, która pozwoli na korzystanie z różnych usług – pozwala więc na transmisję głosu, danych oraz przesyłanie sygnału wideo.
  3. LTE – Long Term Ewolution – często nazywany telefonią czwartej generacji (4G) charakteryzuję ją duży wzrost przepływowości – umożliwia przesył danych z prędkością do 100 Mbps.

Problemy z zasięgiem w Nju mobile

Operatorzy mobilni udostępniają na swoich stronach internetowych poglądowe mapy zasięgu – to przynajmniej częściowo daje nam ogląd sytuacji związany z dostępnością usługi w naszym regionie. Trzeba jednak pamiętać, że nie może być to podstawą późniejszych reklamacji, ponieważ dostępność usługi pod wskazanym adresem nie jest częścią zawieranej umowy z uwagi na to, że świadczona usługa ma charakter mobilny.  Nju mobile nie posiada swojej infrastruktury firma zmuszona jest  więc do  korzystania z usług innego z operatorów komórkowych, tym samym nju mobile zasięg swój opiera na sieci Orange. Ważną kwestią jest fakt, że wspomniane powyżej  99% dostępności usług dotyczy wszystkich technologii przesyłu danych/rozmów oferowanych przez operatora. Tym samym zasięg 4G dostępny jest zaledwie dla 37% Polaków – głównie w obrębie większych miast, czy aglomeracji. Dlatego też weryfikując dostępność usługi należy skupić się nie tylko na tym, czy zasięg jest, ale również czy pozwoli na zaspokojenie naszych potrzeb związanych z użytkowaniem telefonu komórkowego, czy internetu mobilnego.

Podsumowując wybraliśmy konkurencyjną ofertę, sprawdziliśmy zasięg w swoim miejscu zamieszkania i jesteśmy gotowi zawrzeć umowę. Zamawiamy usługę, podpisujemy umowę i zaczynamy korzystać z usługi. Jeżeli jednak po miesiącu/dwóch użytkowania okaże się, że problemy z zasięgiem nju mobile pojawiają się mimo wszystko warto pamiętać, że nju mobile oferuje umowy na czas nieokreślony – co oznacza, że obowiązuje nas miesięczny okres wypowiedzenia umowy.  To same plusy plusy – dla wytrwałych klientów w nagrodę za lojalność po 6/12/24 miesiącach zwiększana jest ilość dostępnych GB.  Da tych, którzy nadal zastanawiają się czy warto spróbować? – Warto! Nic nie tracimy, a zyskać możemy wiele.

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 5]