Zasięg virgin mobile, czyli co powinniśmy wiedzieć o operatorach mvno

2777

Zasięg Virgin Mobile

Wybór operatora to poważna decyzja – jeżeli wybierzemy ofertę na kartę, w każdej chwili można z niej zrezygnować w przypadku gdy się nie sprawdzi. Jeśli natomiast chcemy związać się umową na abonament problemy z zasięgiem będą dla nas męczarnią, za którą w dodatku trzeba co miesiąc płacić. Jak sprawdzić dostępność zasięgu i na co zwrócić uwagę, by później nie żałować swoich decyzji?

Kim są operatorzy MVNO i jakie ich rodzaje wyróżniamy?

To operatorzy wirtualnej sieci ruchomej – brzmi strasznie, ale w przełożeniu na sposób ich działania ogranicza się to do tego, że operatorzy ci nie mają swojej infrastruktury, przez co ich funkcjonowanie opiera się na sieci innego operatora. Rozróżniamy trzy typu operatorów wirtualnych:

  1. Dostawca usług – nie posiada własnej infrastruktury, zakresu numeracyjnego, ani kart SIM. Opcjonalnie może posiadać własny system bilingowy.
  2. Zaawansowany dostawca usług – posiada własny system bilingowy, jak również platformę usług dodatkowych. Może także zarządzać dostępem do usług swoich abonentów. Posiada własny zakres numeracyjny, karty SIM oraz indywidualny kod sieci.
  3. Pełn MVNO – to operator, który posiada całą infrastrukturę telekomunikacyjną za wyjątkiem sieci radiowej.

Vigrin mobile zasięg jakiej sieci oferuje?

Zasięg virgin mobile opiera się na nadajnikach sieci Play i T-mobile. Jeżeli natomiast chodzi o udostępnienie technologii LTE – tutaj cały udział zawdzięcza się sieci Play. Virgin mobile powstał na rynku polskim w 2012r. Jest częścią Virgin Group – międzynarodowej marki, świadczącej usługi mobilne m.in. w USA, UK, Australii, Kanadzie, czy Francji. W ofercie posiada 5 planów taryfowych dostosowanych do różnych potrzeb swoich klientów.

Virgin mobile zasięg swój reklamuje na poziomie 99% powierzchni Polski. Na stronie internetowej operatora udostępniona została mapa zasięgu dzięki której możemy sprawdzić dostępność usługi w każdym miejscu naszego kraju. Udostępnia ona podział zarówno dla usługi telefonii komórkowej, jak i dla dostępu do Internetu w telefonie. Brak jednak na niej wskazania z jakiej technologii będziemy mogli w danym miejscu skorzystać. Z informacji na stronie wynika, że w ramach oferty virgin mobile będziemy mogli skorzystać z technologii: GPRS, EDGE, 3G, HSDPA, LTE, 4G.

Jakie korzyści pod względem technicznym daje nam oferta Virgin Mobile na kartę?

Zasięg virgin mobile możemy testować bezpłatnie w ofercie #freemium. Nie posiadamy żadnych zobowiązań, a w przypadku problemów technicznych w każdej chwili możemy zrezygnować z usługi. Warto chociażby ze względu na to, że nie ponosimy opłat miesięcznych związanych z ta ofertą, a dostępne pakiety śmiało pozwolą nam na sprawdzenie oferty w interesującym nas miejscu zamieszkania, na uczelni, czy w pracy. Jeżeli oferta się sprawdzi pozostaje nam kilka pakietów, z których każdy wybierze idealny dla siebie.

Oceń wpis!
[Ocen: 7 Średnia: 1.6]